Gemilerin makine dairelerinde ortaya çıkan slaç atık kısaca yakıt tanklarının ve petrol tankerlerinin kargo tanklarında yağ çökeltileri ve tortu gibi oluşum gösteren çamurlanmadır. Bu çamurlanma slaç atıktır. İlk aşaması anlatılan şekildedir. Takip eden süreçte katı slaç halini de alabilir. Katı slaç ise slaçın yani bu tortu oluşumunun tank diplerinde katılaşmış halidir. Slaç atık ve katı slaç olarak aşamalar halinde isimlendirebiliriz.

Gemilerin makine dairelerinde ortaya çıkan slaç atıklar ciddi kirliliklere yol açabilmektedir. Geçmişte bu aşamada herhangi bir eyleme geçmeden hareket eden pek çok yönetim bulunmaktaydı. Ancak bu atıkların temizlenmesi pek çok çevre tarafından uygun bir gereklilik halini almıştır.

Slaç Atık Çıkartma’nın Gerekliliği

Yasal olarak bu konuda pek çok zorunluluk bulunmaktadır. Ülkemizin taraf olduğu MARPOL 73/78 sözleşmesi en ön planda olandır. Bu sözleşmeyi 1990 yılında imzalamış bulunmaktayız.  Bir başka ifade de ise slaç atık çıkartma ile ilgili olarak  çevrenin korunması, su kanalları, su yaşamı, sahiller, genel çerçevede ise gezegenimizin daha güzel yarınları görmesi için bu işlemler büyük önem taşımaktadır.

 Hiçbir tarafın bu süreçten kaçınmayarak bu işlemi gönüllü bir şekilde gerçekleştireceğini bilmekteyiz. En iyi hizmeti ve en doğru hizmeti sağlamak için burada bulunmaktayız. Tüm operasyonu hassasiyet ve güven içerisinde gerçekleştirmekteyiz. Çevreye olan saygımız hassasiyetimizi oluşturmaktadır. Duymakta zorlanmayacağınız güven duygusunu işimizdeki başarımızla pekiştirebilirsiniz. 

Gelecek İçin Atıkların Önemi

Denizler gelişen ve büyüyen bu küresel dünya ile birlikte hayatımızın içinde daha çok yer almaktadır. Bu nedenle daha fazla çalışan insan ve daha fazla gemi suları kaplamaktadır. Bu sayılar yükseldikçe geri dönüşümü mümkün olan ve mümkün olmayan atık sayısı çoğalmaktadır. Bu aşamalarda devreye girerek gelecek için çalışıyoruz. Daha sağlıklı ve güzel yarınlar için eksiksiz bir şekilde işimizi yapmalıyız.

Slaç atık çıkartma işinde sizin için en iyi hizmeti sunmak üzere buradayız. İş birliğimiz ile birlikte gelecek içinde beraber adım attığımızı bilmek bize mutluluk verecektir. Daha iyi yarınlar için işimizi yapıyoruz. Gelecek için sizinle iş birliği yapmak konusunda sabırsızlanıyoruz. Slaç atık çıkartmak için buradayız.