Atıkların bertaraf edilme işlemleri birçok alanda mevcuttur. Endüstri alanında sıklıkla gerçekleştirilen atık çıkartma işlemlerinden biride gemilerde alınan kirli atıklarla gerçekleşir. Bu işleme atık çıkartma bertaraf işlemi denilir. Sitemiz dâhilinde gerçekleştirdiğimiz işlemlerden biride slaç atık çıkartma işlemdir. Bu yazımızda sizlere slaç atık çıkartma işlemlerinden detaylı olarak bahsedeceğiz.
 
1. Atık Çıkartma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Atık çıkartma işlemlerinde uyulması gereken bazı kanunlar mevcuttur. Bu yönetmelik bilgileri dâhilinde atık çıkartma işlemlerini gerçekleştiririz. Atık toplama konteynırları ile gemilerden atılan atıkları biriktirme işlemini gerçekleştirilir. Ayrıca atık kabul tesislerinde gemilerden kaynaklı olan atıklar ve bunun yanında atık alma gemilerinin taşıdığı malzemeler denetlenir. Atık yönetimi kapsamında gemilerden alınan atıkların deşarjı gerçekleştirilir. Atık olarak ise belirli malzemeler kabul edilmektedir. Bu malzemelerin dışındaki atıkların kabulü gerçekleşmez. Bu malzemelerden biride slaç atıklardır.
 

2. Slaç Atık Çıkartma Detayları Nelerdir?
Slaç atıklar gemilerde bulunan makine daireleri içerisinde veyahut petrol tankerleri içerisinde oluşan çamur çözeltilerine söylenir. Tanklarda biriken bu madde ise tortulardan ve yağ çözeltilerinden oluşmaktadır. Bir başka öneli nokta ise bu atık çıkartma işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğidir. Biriktirilen çökertiler slaç tankları gemiler aracılığıyla bir araya toplanır. Atık çıkarımı için ise fiziksel ve kimyasal işlemler gerçekleştirilir. Atık çıkarım işlemlerini gerçekleştirmek için sitemizi inceleyebilir ve bizlerle iletişime geçerek daha detaylı iletişim kurabilirsiniz. İşlem fiyatlandırması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.