Qutlast 2 başarılı korku gerilim oyunudur. İçeriği ise çoğunlukla aşırı şiddet dolu sahnelerle bir akıl hastanesinde ve oyuncunun akıl hastanesinden kaçıp kurtulmaya çalıştığımız bir oyun olarak programlanmıştır.
 
            Qutlast 2 oyunun içeriğinin farklı bir alanda yeniden programlanarak oyun severlerine çıkacağı bilgisi gündeme çıkmaktadır. Oyunun yeni yayınlanan gösterisinde oyun ile ilgili ufak da olsa bir bilgi ye rastlanmamıştır. Fakat oyunun geçtiği bölgenin öncekinden bölgeden çok farklı bir yer alacağı da söylentiler arasında yer almaktadır. Oyunun konusu ise insan doğasındaki günahları ve inançları arasında gidip gelmesi olarak programlanacaktır.

            Qutlast 2 ilk versiyonunda olduğu gibi ikincisinde de gece görüş özellikli kameralar ile karanlıkta yol bulmaya çalışılacaktır. Qutlast 2 oyununu yapımcısı ve yayıncısı Red Barrels Studio Qutlast 2 ile oyun severlerinin oldukça gerecek gibi görünüyor daha şimdiden Oyunun yeni versiyonun 2016 yılının sonbahar aylarında gibi oyun severlerinin karşısına çıkması bekleniyor. AYRICA Qutlast 2 oyunun pek çok yun severlere çığlıklar arttıran bir k bağımsız koru oyunu olarak hafızalara kazınmıştır. Oyunun konu hakkında bu bilgiler den başka bilgiler verilmemiştir.