Kullandığımız teknolojiyle her şeyin dışında eğlence imkanı da sağlıyoruz. Bu başta oynadığımız oyunlarla gelişiyor. Zaman zaman farklı oyunlar gözdemiz oluyor, devamlı bu oyunları oynamaya başlıyoruz. Bu oyunlardan biri olan Pokemon Go nasıl bir oyundur? Nasıl oynanır?
 
Pokemon Go Oyunu Nasıl Oynanır?
 
            90’ların sonu ve 2000’lerin başında dünyaya yayılan Pokemon merakı, yakın zamanda telefonlarımızda uygulama olarak yer edindi. Oyun kısa sürede yüzbinlerce kullanıcı tarafından oynanır hale geldi. Pokemon Go kısa zamanda birçok sosyal medya uygulamasını solladı. Oyunu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği gerçek hayatta fiziksel olarak hareket gerektirmesidir.

            Ücretsiz indirilen oyunda uygulama içi satın alımlar da mevcut. Peki oyun nasıl oynanır? Oyunu cihazınıza yükledikten sonra kullanıcı hesabı açmanız gerekiyor. Hesabı açtıktan sonra bir karekter oluşturuyorsunuz. Bir başlangıç Pokemon’u seçip oyuna başlıyorsunuz.

            Bunun devamında oyunun amacı olan Pokemonları yakalamak için sokağa çıkıp dolaşmanız gerekiyor. Oyun sizin konumunuzu ve fiziksel çevrenizi baz alıyor. Bu şekilde hareket ettiğinizde karşınıza çıkan Pokemonları kolayca yakalayabiliyorsunuz. Bu sayede oyun sizi birazda olsa oynarken sanal dünyadan uzaklaştırıyor.