Daha kısa bir süre önce gündeme gelen ve nasıl bir gerçeklik simülasyonu içerisinde olacağı merakla beklenen pes 2017 oyununun demosunu incelediğimiz de oyuncuların hem kişisel görünüş hem de hal ve hareketlerine baktığımızda diğer senelere ait oyunlarına baktığımız da daha gerçekçi bulabiliriz.
 
            Pes 2017 de FİFA ile yarışan bir kombinasyon kullanılmış ve oyuncular hal ve tavırları daha gerçekçi hale getirilmiş. Bunun dışında hakemler oyunun daha çok içine alınmış ve hakeme itirazlar gibi konular da daha da gerçekçiliğe yaklaşılmış bir futbol simülasyonu olarak karşımıza çıkmıştır. Bu gibi oyunları denemeyi seven oyun severler bildiğiniz üzere FİFA’yı daha çok beğendiklerini belirtiyorlar.

            Bunun sebebi olarak ise FİFA’ da simülasyon olarak daha gerçekçi ve futbolcuların davranışları ve gerçek hayattaki hangi futbolcu saha içerisinde nasıl davranıyorsa bu karakteristik özelliklerin oyunun içine de aktarılmış olması en güçlü sebeplerden olarak kabul ediliyor.

            Pes yeni çıkarttığı 2017 serisiyle biraz da olsa kendi oyununda da bu gerçekliklere önem vermiş gibi gözükse de yine beğeni ve kabulleniş tabi ki oyun severlerin olacaktır. Pes 2017 oyunu hakkında bilgiler bu şekildedir.