Eğeleme ve tornalama sonucunda yüzeylerde kesici aletlerin bıraktığı pürüzler oluşmaktadır. Bunları alarak yüzeyleri daha düzgün hale getirmek için raspalama yapılmaktadır. Böylece yüzeyin kalitesinde bir üstünlük sağlanmaktadır.

            Yüzeyler ne kadar düzgün olursa aşınmaya karşı dirençleri de o kadar güçlü olmaktadır. Yüze üzerindeki çıkıntılar, kalabalıklar alındığı için aşınmaya karşı dirençte artmaktadır. Raspa aleti ile bu işlem yapılmaktadır. Düz yüzeyler için düz raspa, kavisli yüzeyler içinde üçgen raspa kullanılmaktadır. Mekanik raspa işlemi yapılarak ürünlerin kalite seviyesi arttırılmaktadır.

             Teknolojideki gelişmeler geçmişteki yöntemleri geride bırakmaktadır. Şirketler ve çalışanlar bu durumdan yararlanarak mekanik raspa işini yapmaktadırlar. Modern makineler sayesinde işlemler yapılabilmektedir. Birçok alanda ürünlerin raspalanması yapılmaktadır. Birçok raspa çeşitleri bulunmaktadır.

-Elektronik raspa ile plastik, standart ve ince raspalama yapılmaktadır. Özel bıçakları sayesinde işlem yapması çok kolay olmaktadır.
-Pnömatik raspa ile ağır ve standart raspalama yapılmaktadır.
-Kavisli yüzey raspalama ve kurtağzı prizma raspalama yapılmaktadır. Motor bloklar, şanzımanlar üzerinde çalışma yapmadan önce yüzeyin tamamen temizlenmesi gerekmektedir. Kurtağzı raspalama şekli oldukça zor bir yöntemdir. Makine aletleri üretiminde sıkça karşılaşılmaktadır. Tecrübeler doğrultusunda bu işleminde kolay yolu 45 derecelik bir açı ile işlem yapılmaktadır. Raspa işlemleriniz konusunda www.askonraspaboya.com sitesinden destek alabilirsiniz.

            Uzman kadrosu ile raspa, boya ve tank temizliği itina ile yapılmaktadır. Site içerisinde merak ettiğiniz sorulara da cevap bulabilirsiniz. Müşterilerinin yüzde yüz memnuniyetine önem veren bu işletme taşınabilir ekipmanları ile bulunduğunuz yerde size hizmet vermektedirler. Son teknoloji ürünleri kullanmaktadır. Uzman kadrosu ile almış olduğu işleri zamanında teslim etmektedir. Her çeşit raspalama işi ile faaliyet göstermektedir.