Kurumsal web tasarımı, kurumunuzun internet üzerindeki kimliğidir. Şık bir tasarım, kolay kullanım ve görsellik oldukça önemlidir. Kurumunuzun tüm faaliyetlerini içeren bir içerikle hazırlanmalıdır. Şirketinizin genel yapısı, misyon, vizyon, hedefleriniz, kurumsal kimlik, organizasyon, bilgi ve belgeleri kapsayacak şekilde bütüncül şekilde yapıldığı takdirde markanızın gücünü, etkileşimini, prestijini arttırmış olursunuz.
            
Kurumsal web tasarım, ziyaretçi açısından da açık, anlaşılır ve yorucu olmamalıdır. Etkileyici, açık, ilgi çekici bir web sayfası ziyaretçiler tarafından da büyük ilgi görmektedir. Renklerin, yazı fontlarının, fotoğrafların birbiriyle uyumuna dikkat edilmelidir. Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların anlayabileceği şekilde etkin, net ve sade ifadelerle ilgi uyandırılmalıdır. Böylece ziyaretçilerin daha uzun süre web sayfanızda kalması sağlanacaktır. Kurumsal web tasarım, bir işletme ya da kurum ile ilgili hizmet sunduğu kitleye doğrudan arz edileceği için tüm ayrıntılarıyla çalışılmalıdır.
           
Sitenizin içerikleri hızlı bir şekilde açılması da önemlidir. Sayfa içeriğinde yer alan fotoğraf ve videolar profesyonel web tasarımcılar tarafından doğru şekilde optimize edilmeli ve doğru formatta kullanılmalıdır.
           
Arama motorlarında doğru anahtar kelimeler kullanılarak, uygun hedef kitlesinin aradığı şekilde siteye yönlendirme çalışması yapılmalıdır. Anahtar kelime, fotoğraf ya da videolar kesinlikle uygun olmalıdır. Açılmayan linklere dikkat edilmeli, her türlü ekli dosya, fotoğraf, gif, videoların sorunsuzca açılmasına özen gösterilmedir. 
           
Kurumsal web sayfanızın tüm tarayıcılarda açılması, uyumsuzluk varsa da giderilmesi önemlidir. Ayrıca tüm tablet, mobil cihazlarla da uyum içerisinde olmalıdır.