Kimyasal temizlik, gemilerin kimyasal ve evsel atıklarını hem çevre kirliliği yaratmamak hem denizleri korumak amacıyla yapılan atık uzaklaştırma sistemidir. Tabi ki kimyasal temizlik sadece denizlerle ilgili olmamaktadır. Doğaya zarar verebilecek endüstri alanlarında, fabrikalarda, depolarda da gerekebilmektedir. Uygun koşullarda doğaya ve çevreye duyarlı sistemler ve bilinçle yapılması gereken işlemlerdir. 

Kimyasal Temizlik Ne Demektir?

Kimyasal temizlik, sıradan yöntemlerle yapılamayan, solvent ve alkali temizleme yöntemleriyle yapılan çalışmalardır. Özellikle  gemilerde yapılan bu işlemler daldırma, püskürtme ve ovma yöntemleriyle yapılabilmektedir. Solvent  yüksek güçlü bir kimyasal temizleyicidir, kullanıcı dikkati ve uzmanlığı gerektiren asidik kimyasaldır.

Yapılacak işlemler sırasında tehlikelerden korunmak için yanma ve alevlenme gücü düşük solventler kullanılmaktadır. Atikbertaraf.net/ konusunda  üstün başarılar kazanan doğru adres olarak hizmet vermektedir. Kimyasal temizlik ürünleri sıvılaştırılmış çözücülerdir. Su bazlı ve alkali yöntemler kullanılarak üst kalite temizlik işleriniz yapılabilmektedir. 

Kimyasal Temizlik Nerelerde Yapılır?

Kimyasal temizlik işlemlerinde kullanılmakta bulunan pek çok ürün bulunmaktadır. Su bazlı kimyasallar, solventli çözücüler, alkali temizlik ürünleri kullanım yerleri ve amaçlarına göre tercih edilmektedir. Yüksek PH değerli ürünlerde kimyasal temizliklerde kullanılmaktadır. Genel temizlik ürünlerinin çözemediği ağır kimyasal gerektiren durumlarda kir sökücüler de kullanılmaktadır.

Atikbertaraf.net/ kimyasal temizlik alanında uzman kadrosu ve etkili yöntemlerle çalışmaktadır. Siz de ihtiyacınız halinde iletişim kurabilir, güvenle destek alabilirsiniz. Temizlik işlemlerinizin en uygun yöntemlerle yapılarak tam zamanında teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.