Tuzlu suyun gemilerin gövdesine verdikleri tahribat hepimiz tarafından bilinmektedir. Tuzlu su çeliği çok çabuk paslandırır ve ahşap yüzeylerinde aşınmasına neden olur. Ayrıca güneşin güçlü UV ışınları da gemilerin yüzeylerini yüksek derecede tahribata uğratan etkili bir unsurdur.

            Bu sebep ile gemilerin ahşap ve çelik gövdelerinin boyanmasında kuvvetli koruyucu kimyasallar içeren boyalar kullanılmaktadır. Bu boyalar pas, çürüme ve zararlı UV ışınlarına karşı koruyucu maddeler içermektedir. Ancak bu kullanılan boyalar, çevreyi ve denizi kirletmekte, deniz canlılarının doğal ortamlarına kalıcı hasar veren maddeler içermektedir.

            Çevre ile tamamen dost özel koruyucu maddeler içeren boyalar ile gemilerdeki boya işlemlerini yapan Askon Boya, hem tüm gemi tesisatını zararlı etkilere karşı korurken, çevreye karşı gösterdiği duyarlılık ile de doğaya katkı sağlamaktadır.

Askon boya ile sağlayacağınız avantajlar şunlardır:

Boya uygulanacak yüzeylerdeki paslanma ve tahribat varsa bunlar önceden belirlenerek mükemmel sonuç için ön çalışma yapılır.

– Mevcut boyanın renk değişimi yapılacaksa, ön çalışma yapılarak yüzey renk değişimine hazır hale getirilir.

– Boya işleminin yapılacağı zamandaki hava koşulları belirlenerek, en uygun zamanda boyanın yapılmasını sağlar. Bu sayede boya esnasında oluşabilecek olumsuz hava şartlarında, boyanın tahribata uğrama olasılığı en aza indirgenir.

– Hızlı ve deneyimli kadrosu ile boyama işleminin en sıra sürede yapılarak, zaman tasarrufu edilmesini sağlar.

– Boya işlemi bittikten sonra gerekli kontroller yapılır ve destek çalışmaları profesyonel ekip tarafından eksiksiz olarak uygulanır.