Günümüzde su kirliliği önüne geçilmesi bir durum aline gelmiştir. Denizlerimiz insan veya gemilerin ortaya çıkardığı arıklar sebebi ile kirleniyor. Bu da su kirliliğine yol açıyor. Denizler de meydana gelen su kirliliğinin ortaya çıkardığı balık ölümleri, suyun renginin değişmesi ve havaya zehirli gaz vermesi ve insanlarda solunum hastalıklarına yol açması gibi çeşitli olumsuz durum meydana gelmektedir. Özellikle gemi trafiğinin yoğun olduğu yerlerde su kirliliğini azaltmanın ve su da oluşan atık bertaraf durumunu sağlamak için çeşitli özel ve kamu kuruluşları kurulmuştur.

Gemilerin Atık Bertarafı Nasıl Sağlanır?

Su kirliliğine yol açan olumsuz durumları ortadan kaldırmak için gemilerin atık bertarafını sağlayan özel kuruluşlar vardır. Bu özel kuruluşların içinden yaptığı önemli işler ile öne çıkan ve 1993’ten beri uzman kadrosu ile hizmet veren, değişen teknolojiler ile ilgili alanında personeline eğitim veren Kartal Gemi uzun yıllardır müşterilerine kaliteli bir hizmet sunar.

Müşterilerinden gelen talep doğrultusunda atık bertaraf, kimyasal temizlik, tank temizlik, slaj atık çıkarma, gas free raporlama ve tadilat, tamirat gibi birçok işlem alanında uzmanlaşmış bir firmadır.
Müşteri talebinize göre atikbertaraf.net adresine girerek firmanın daha önce yaptığı işlere bakabilir ve ihtiyaç duyduğunuz bilgiler için firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Gemilerin faaliyetleri sonucu ortaya çıkan atıkların su ya verilmemesi için atık alımı, depolanması ve atık bertaraf tesislerine taşınması gibi atıklar bir süreçten geçirilir. Her limanda atık alma gemilerinin ulaşabileceği atık kabul tesisleri bulunur.