Oyun tutkunları için bilgisayar oyunları yemek yemek, su içmek, nefes almak kadar doğal ve zaruri bir ihtiyaca dönüşür. En sevdikleri oyunu daha iyi görsellerle oynamak için binlerce lira verip yeni bir bilgisayar alandan, kendini günlerce odaya kapatıp sadece zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için gün yüzüne çıkan, bunun dışında uluslararası oyun turnuvalarına hazırlananlara kadar çok çeşit oyun sever bulunmaktadır. Hal böyle olunca yeni çıkan oyunlar her zaman ilk olarak takip edilip, çıkmak üzere olan oyunlar büyük bir merakla beklenir.
 
2017’de çıkacak bilgisayar oyunları
 
Half-Life 3
 
            Half-life serisinin çok severek ve beğenilerek oynanan diğer iki oyununun devamı özelliği taşıyan ve onların daha geliştirilmiş bir versiyonu olan Half-life 3 oyun severler tarafından heyecanla beklenmektedir. Oyunun çıkış tarihi henüz kesin olarak açıklanmamış olsa da tahmini olarak 2017 yılının sonunda kasım ayında çıkması beklenmektedir.
 
BioShock Vita
 
            Aslında oyunun adının BioShock Vita olup olmamasında tam olarak karar kılınabilmiş değil ancak bu ad oyun severler için konsol oyunlarından oldukça tanıdık. Konsol oyunları içinde oldukça başarılı ve sevilen bir oyun niteliği taşıyan BioShock Vita bilgisayar oyunu olarak piyasaya çıktığında çok daha fazla gelişmiş ve özelleştirilmiş olacak. Yapılan açıklamalara göre dünya çapında oyunun kasım 2017’de çıkması planlanıyor.
 
Psychonauts 2
 
            İsminin yanıltmaması gereken oyunlardan biri olan Psychonauts 2, animasyon karakterleri, güçlü arayüzü ve zengin grafikleri ile birçok bilgisayar oyununun olumsuz etkilerinin aksine küçük yaştaki çocukların da oynayabilecekleri bir oyun olma özelliği taşıyor. Tam olarak tarih belli olmasa da yine 2017 yılının sonunda çıkmış olması bekleniyor.
 
H1Z 2017
 
            Sürümlerine çıkış yaptıkları yılların ismini veren H1Z serisi zombi oyunları arasında oldukça iddialı bir oyun olma özelliği taşıyor. Sony gücüyle çıkarılan oyununsa birçok oyuncusu ve takipçisi bulunuyor. Oyunun kesin olmasa da yeni yılda kasım ayında çıkması bekleniyor.
 
Final Fantasy 7 Remake
 
            Video oyun piyasasında en eskilerden biri olan tahtını koruyan oyun yirmi dokuz yıllık geçmişiyle binlerce oyuncuya sahiptir. Serinin yeni yılda çıkacak olan son versiyonu ise büyük bir sabırsızlıkla beklenmektedir. Güçlü arka plan efektleri, online oyun avantajı ile oldukça tutulmaktadır.